Zdroj: BlueBotics

10 milionů kilometrů. Tolik už „odřídil“ navigační systém od firmy BlueBotics

K 20. výročí existence si švýcarská firma nadělila pěkně kulatý dárek. Její technologie instalovaná do autonomních vozítek si připsala metu 10 milionů najetých kilometrů.

Konkrétně se s vyspělou Autonomní navigační technologií (Autonomous Navigation Technology, ANT®) můžeme setkat ve vozících pohybující se ve skladech či ve výrobě. Řídí také ale například automatizované čisticí zařízení, dezinfekční služby apod.

Představa, že vozítka našich zákazníků řízená ANT® ujela už 10 milionů kilometrů, což je vzdálenost srovnatelná s takřka 250 cestami kolem Země, je prostě úžasná,“ neskrývá dojetí Nicola Tomatis, generální ředitel BlueBotics, v tiskovém prohlášení vydaném firmou.

Výhodou systému ANT® je, že výrazně zkracuje a zjednodušuje proces instalace do zařízení. V provozu pak umožňuje flexibilní, přesné a user-friendly fungování. Uplatnění našel přitom jak v 100kilových automatických mobilních robotech, tak 30tunových automaticky řízených vozících.

BlueBotics navíc v případě zájmu mohou nabídnout i ANT® server software, umožňující řízení a správu celé flotily vozítek s ANT®. Nemusí přitom jít o zařízení od stejného výrobce, úplně postačí, že všechny stroje poběží na jednom systému.

Pozorovat, jaký vliv má ANT® jak na trh s automaticky řízenými vozík, tak hlavně na výsledky firem, které využívají vozítka řízená naším systémem, je prostě vzrušující,“ nechal se slyšet Nicola Tomatis. „Při setrvalém růstu, který vykazuje naše společnost, to nebude trvat zas tak dlouho, než produkty řízené systémem ANT® objedou zeměkouli 500krát!“Další články k tématu: Aktuality