Česká firma poslala da Vinciho díla do virtuální reality. Prohlídnout si je můžete na výstavě

Na Chvalském zámku v pražských Horních Počernicích odstartovala v sobotu 29. srpna nová interaktivní výstava s názvem Leonardo, která zavede návštěvníky do světa umění a vynálezů slavného italského génia.

Interaktivní výstava ze světa umění a vynálezů Leonarda da Vinciho nabídne dětem i dospělým prostor pro hravé seznámení se s vynálezy, uměním a vědeckou prací tohoto italského tvůrce, které před více jak 500 lety předběhly dobu svou genialitou. K vidění, ale i k prozkoumání z blízka budou nejen Leonardovy modely vynálezů, ale i jeho vědecká práce a reprodukce malířových obrazů.

Výstava je koncipována jako interaktivní a také díky virtuální realitě máme možnost prohlédnout si Leonardovo geniální dílo z více úhlů a jiné perspektivy. Věřím, že díky virtuální realitě budeme mít do budoucna ještě více možností nahlédnout do minulosti tak, jak se nám ještě nedávno nesnilo,” říká kurátor výstavy Ondřej Sedláček.

Pro firmy, ale i ke vzdělávání

Virtuplex jako partner výstavy zprostředkovává návštěvníkům možnost prohlédnout si modely vybraných vynálezů v „umělém prostředí“. Jedná se o českou společnost, která je největší VR laboratoří v Evropě, kde pomáhá firmám využívat virtuální realitu v podnikání. A evidentně nejen jim.

Virtuální realita nám otevírá nové obzory, jak můžeme plánovat budoucnost, ale i zobrazovat minulost. Umožňuje nám vidět objekty ve větším detailu a ze všech úhlů,“ říká Pavel Novák, spoluzakladatel Virtuplexu.

A dodává: „Tak jako v naší VR hale umožňujeme našim klientům zažít jejich budoucí projekty dříve, než je začnou fyzicky realizovat, na výstavě se mohou návštěvníci naopak podívat na Leonardovy návrhy katapultu, kola či obrněného automobilu a porovnat je s tím, jak vypadají dnes v realitě.”

Výstava potrvá do 22. 11. 2020 a otevřena je každý den od 9:00 do 18:00.Další články k tématu: Aktuality