Ruská firma začala sériově vyrábět robota, který může vypadat klidně jako vy

Ruský startup Promobot z uralského města Perm zahájil sériovou výrobu robotů, kteří nejen mohou vypadat jako konkrétní člověk a dokážou napodobovat výrazy tváře, ale také mohou zastávat běžné práce místo lidí.

Zástupci firmy Promobot tvrdí, že její robot humanoid nazývaný Android Robo-C může nahradit člověka při některých činnostech v kanceláři i v domácnosti. Android například dokáže odpovídat na otázky zákazníků v obchodních centrech a návštěvníků v muzeích, umí vítat hosty a konverzovat s nimi. Více než člověk toho však nenapracuje, protože baterie mu na jedno nabití vydrží pouhých osm hodin.

Foto: © promo-bot.ai

„Toto je první robot humanoid, který nejen napodobuje vzhled člověka, ale také se dokáže zapojit do pracovního procesu. Před časem jsme vytvořili funkční prototyp a nyní rozjíždíme sériovou výrobu,“ uvedl Oleg Kivokursev, spoluzakladatel a vývojový ředitel firmy Promobot.

Foto: © promo-bot.ai

V domácnosti může sloužit například jako velmi zvláštní, a možná až trochu děsivá dekorace. Vzhled robota si můžete zcela vybrat – může vypadat třeba jako vy. Android umí mluvit a v systému umělé inteligence má zabudovaných více než 100 000 řečových modulů. Předvést dokáže přes 600 obličejových gest. Firma plánuje vyrábět zhruba desítku těchto společenských robotů měsíčně.

Foto: © promo-bot.ai

Firma Promobot se na mluvící roboty specializuje a v Rusku i ve světě jich už prodala několik desítek. Roboti Promobot pracují v 35 zemích jako správci, pracovníci propagace, průvodci a recepční. Na těchto a podobných pozicích dokážou nahradit lidské zaměstnance. Firma plánuje do roku 2024 v různých evropských státech nasadit až tisíc svých robotů.Další články k tématu: Uncategorized