V Brně si budete moct prohlédnout Digitální továrnu 2.0

Termíny jako Průmysl 4.0 nebo Digitální továrna 2.0 slýcháme sice často, ale asi málokdo si dovede představit, jak jejich realizace bude konkrétně ve skutečnosti vypadat. Kus budoucnosti nám poodkryje komplexní expozice na podzimním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

Hlavním tématem letošního ročníku bude nastupující druhá vlna Průmyslu 4.0 a Digitální továrna 2.0. „Kromě ucelené prezentace tohoto tématu v pavilonu A1 se návštěvníci seznámí s řešeními zaměřenými na digitální budoucnost také na expozicích vystavovatelů v jednotlivých oborových halách,“ vyjádřil se Michalis Busios, ředitel Mezinárodního strojírenského veletrhu. „Naším cílem je zároveň vytvořit vhodnou platformu pro diskuzi nad směřováním dalšího vývoje průmyslu v České republice.

Zdroj: Pixabay

Právě hala A1 se po dobu trvání veletrhu promění v pomyslnou Digitální továrnu 2.0. Návštěvníci zde budou mít možnost poznat principy pokročilé digitalizace výroby i jednotlivé výrobky, nástroje a řešení. Součástí bude i naučná stezka, která jim představí digitalizaci procesů ve výrobě.

Expozice i konference

Jedním ze základních principů digitální továrny nové generace je kyberfyzikální modelování a umělá inteligence v procesech. Tento přístup znamená velmi výrazný posun v rámci konceptu Průmysl 4.0, neboť důraz zde přechází z digitalizace výrobních aktivit prostřednictvím zastaralých softwarových konceptů na nasazení umělé inteligence k řízení a efektivní realizaci firemních procesů,“ osvětluje koncepci Zdeněk Havelka, zakladatel firmy 33A+, která je spoluorganizátorem expozice.

Doprovodný program k prezentaci Digitální továrny 2.0 zaplní stejnojmenná konference, která se uskuteční 9. října. Zde si nejen můžete vyslechnout příspěvky odborníků na danou tematiku, ale i zapojit se do diskuse nad směřováním tohoto zajímavého průmyslového segmentu do budoucna. „Cílem je autonomní továrna,“ má jasno Zdeněk Havelka, „která se za pomoci kooperace mezi lidmi a digitálními agenty sama řídí, vyvíjí a učí se.

Zdroj: Pixabay


Další články k tématu: Uncategorized