V „kapele“ Machinarium bubnuje robot Josef

Floex alias Tomáš Dvořák pokřtí 27. listopadu v pražském Paláci Akropolis album Machinarium Remixed se snově sugestivní hudbou z oblíbené počítačové hry Machinarium. Doprovázet ho bude Sára Vondrášková a robotický plechový bubeník Josef z Machinaria.

Robot Josef ze hry Machinarium

Vývoj robotického bubeníka Josefa je výsledkem spolupráce Dominika Jančíka, bubeníka Jakuba Tenglera a Adolfa Lachmana, který se na něm stejně jako na Machinariu podílí výtvarně. Jde o koncept, kdy bicí ovládají mechanické prvky. „Původně měl na bicí hrát Jakub Tengler, řešili jsme ale kolizi termínů s jeho kapelou Noisy Pots. Napadlo mě nahradit Kubu robotem, jenž se víceméně stane Kubovým avatarem. Jakub do robota nahraje svou vlastní hru na bicí, kterou Josef zreplikuje. Nepůjde však pouze o Josefa, ale o celý systém motory ovládaných mechanických prvků, které zahrají na skutečné akustické bicí,“ uvedl Floex.

Pilotní singl alba Machinarium Remixed s názvem The Glasshouse with Butterfly v tanečním aranžmá od britské elektronické dvojice Orbital vyšel letos v září. Svými remixy na desku přispěli německý hudebník C418 či britská experimentální post-rocková formace 65daysofstatic. Dále album obsahuje remixy od kanadského autora Jima Guthrieho, japonského grafika a hudebníka Baiyona a britského skladatele Eda Critchleye, který zkomponoval hudbu ke hře Lumino City. Desku uzavírá domácí duo DVA, jež složilo hudbu pro hry Chuchel a Botanicula.

Album Machinarium Remixed vychází dnes ve spolupráci s Minority Records digitálně a v limitované edici 700 kusů na jantarovém 180gramovém vinylu, z něhož zbývá posledních pár desítek kusů do vyprodání. Křest se uskuteční 27. listopadu v pražském Paláci Akropolis. Předtím Floex 16. listopadu zahraje v Táboře, 19. listopadu zavítá do Českých Budějovic a následně se stejným programem vystoupí 9. prosince v Brně.Další články k tématu: Uncategorized