V USA udělali další krok ke komerční přepravě zásilek pomocí dronů

Společnost UPS chce být lídr v komerční přepravě zásilek pomocí dronů. Zakládá tak dceřinou firmu UPS Flight Forward.

UPS Flight Forward by mohla získat povolení od Federální letecké správy (dále jen FAA) ještě v tomto roce. Stala by se tak jednou z prvních plně certifikovaných společností provozujících komerční drony v USA. Povolení firmu opravňovalo k provozování běžných přepravních operací pomocí dronů. Souhlasem FAA by rovněž byly vytvořeny základy pro provozování dronů a jejich lety mimo dohled pilota, ve dne i v noci. Tyto lety jsou ve Spojených státech přísně zakázané a jsou schvalovány pouze výjimečně.

Dron UPS v akci

V současnosti společnost UPS zajišťuje přepravu zdravotních zásilek pomocí dronů za přesně stanovým účelem podle regulí Federální letecké správy (dále jen FAA). V březnu 2019 UPS zahájila rutinní lety komerčních dronů, ke kterým FAA dala vůbec poprvé souhlas. Ty zahrnují přepravu zásilek na základě smluvní dohody o doručování v nemocničním areálu WakeMed v metropolitní oblasti Raleighu v Severní Karolině, USA. V rámci tohoto programu jsou přepravovány laboratorní vzorky prostřednictvím autonomních dronů, přepravu doplňuje pozemní kurýrní služba. UPS uvedla, že chce přepravu pomocí dronů rozšířit také do dalších nemocnic či nemocničních areálů.

Zatím jen za oceánem

“UPS Flight Forward se chce zaměřit na distribuci zdravotnických zásilek pomocí dronů v rámci USA. Zvažuje i další trhy, nicméně v dané chvíli se soustředí výhradně na trh Spojených států,” odpověděla Karla Krejčí, mediální zástupce UPS, na dotaz, zda se jejich drony objeví i v ČR.Další články k tématu: Uncategorized