Více než polovina amerických firem plánuje větší investice do automatizace

Software odbavující zakázky ve skladu, technologie objednávkových systémů a robotická řešení, to jsou v USA momentálně 3 nejužívanější automatické prostředky. To aspoň zjistila studie realizovaná společností Honeywell Intelligrated.

Komplikace spojené s pandemií koronaviru neoddiskutovatelně v důsledky zvýšily zájem o automatizaci provozu v některých průmyslových odvětvích. Podle zjištění Honeywell Intelligrated jde především o elektronický obchod (66 procent společností uvažuje o další investici do automatizace), prodej jídla a nápojů (59 procent) a logistiku (55 procent)

Globální pandemie způsobila náhlý, seismický pohyb v globálním zásobovacím řetězci tvořeném distribučními centry, která se musela uzpůsobit práci na dálku a uplatňování social distancingu v pracovním procesu,“ vysvětluje Chris Feuell, vedoucí marketingu v Honeywell Intelligrated.

Pozoruhodné je, že nákupy na internetu vzrostly globálně o 28 %, jak se aspoň uvádí ve článku na webu Robotics and Automation News, u služby nakoupím na internetu / vyzvednu v obchodu se očekává v roce 2020 nárůst ale až o 60 %.

Propojení online a kamenného obchodu

Zákazníci chtějí plynulou integraci online a kamenného obchodu, a vůbec samotného nákupu a doručování,“ přichází se zajímavým postřehem Feuell. „Firmy se tomu uzpůsobují především zapojováním strategie micro-fulfillmentu, která závisí na automatických řešeních zvyšujících rychlost a přesnost procesu objednávání, plnění a doručování, přitom zároveň ale optimalizuje produktivitu i návratnost investic.“

Doposud jen méně než třetina všech amerických firem zvolila některé z robotických řešení. Na vině je pochopitelně vyšší cena takových technologií, kterou většina ze společností uvádí jako hlavní překážku při rozhodování.

K zajištění úspěšného začlenění automatizace potřebují podniky podle Feuella se spojit se zkušeným poskytovatelem služeb a integrátorem. „Existuje řada řešení na míru, jejichž prostřednictvím firmy mohou dosáhnout brzkého návratu investic, hlavně díky nízké ceně nákladů,“ ujišťuje Feuell.Další články k tématu: Aktuality