Zdroj Easy UPS 3L je velkým krokem vpřed směrem k digitální transformaci

Tato jednotka nabízená společností Schneider Electric se rozšiřuje na 600 kVA a zahrnuje záložní zdroje o výkonu 250, 300 a 400 kVA. Je možné ji ovládat chytrým telefonem díky IT softwaru a službám EcoStruxure, říká David Zika, šéf divize Secure Power společnosti Schneider Electric.

Řada Easy UPS 3L se rozšířila z 250 na 600 kVA. Jaké jsou výhody tohoto nového 3fázového záložního zdroje UPS? A proč je potřebný?

Přesně tak, společnost Schneider Electric přišla s touto novinkou už letos v březnu. Dokonce nově zahrnuje záložní zdroje o výkonu 250, 300 a 400 kVA pro externí baterie. Zdroj výrazně zjednodušuje a zefektivňuje celkovou konfiguraci, použití a servis. Navíc je výrazně snadnější vše ovládat a kontrolovat. Díky propojení se softwarovou sadou EcoStruxureTM je teď veškerý monitoring správy, služeb a údržby dostupný kdykoli přímo z chytrých telefonů.

Pro koho je tato novinka určena? Hodí se spíše pro velký průmysl, nebo ji ocení například i majitelé bytových domů?

Jedná se o zásadní produkt pro všechny, kdo chtějí ochránit kritická zařízení před poškozením v důsledku výpadků proudu, rázů a špiček. Převážně tedy střední a velké komerční budovy, výrobní závody, zdravotnictví, doprava… Jednoduše všude tam, kde je třeba zajistit maximální kontinuitu provozu.

Jak by to pak reálně v provozu s cloudovou softwarovou sadou IT vypadalo?

O tom se mohou naši klienti přesvědčit sami – naše monitorovací řešení EcoStruxure IT Expert si teď mohou vyzkoušet po dobu 30 dnů úplně zdarma. Zvýšení efektivity v provoz tak poznají na vlastní oči. Pokud se člověk zajímá o digitální transformaci správy energie a automatizace, pak by mu tato možnost neměla utéci.

Easy UPS 3L
Zdroj: Schneider Electric

Proč by měly komerční budovy upřednostnit Easy UPS 3L před konkurencí?

Easy UPS 3L je uživatelsky velice přívětivě koncipovaný, konfigurace je jednoduchá, stejně tak použití. V dlouhodobém měřítku pak firma dokáže ušetřit kapitálové investice. Pokud bych měl mluvit konkrétně o zdokonalení vlastností, pak musím vyzdvihnout vysokou odolnost vůči drsným podmínkám – pomáhají v tom desky plošných spojů, které jsou potaženy konformní vrstvou. Jedná se o polymerní film, který se přizpůsobuje konturám desky s plošnými spoji a chrání její komponenty, zvyšuje odolnost obvodů proti prachu, vlhkosti, chemikáliím, teplotním výkyvům a podobně. Prachový filtr je snadno vyměnitelný, dále se může pochlubit jednotným výkonovým faktorem a silnou ochranou proti přetížení.

Pokud by někdo o zdroji uvažoval, poskytuje SE asistenci při instalaci popřípadě servis?

Všichni naši zákazníci čerpají výhod z globálního nastavení služeb Schneider Electric se silnými místními sítěmi servisních specialistů, kteří poskytují kompletní škálu služeb během celého životního cyklu Easy UPS 3L, a to včetně tzv. start-up servisu. Záložní zdroj Easy UPS 3L vám správně a bezpečně nakonfigurujeme tak, aby zajistil ten nejlepší výkon, spolehlivost i bezpečnost. Jednotka je k dispozici s celou řadou rozšíření a příslušenství, což usnadňuje integraci do všech různých prostředí.Další články k tématu: Aktuality